Beton Boru

obb

SAĞLAM VE KALİTELİ BİR MALZEME

Beton Boru fiyatları herhangi bir fiyat dalgalanmalarından etkilenme yapmaz. İçeriklerinde bulunan hammaddeler diğer malzemelerin içeriklerini oluşturan termoplastik maddelerden çok daha farklı olduğu için fiyatlarında sabitlik gösterebilmektedir.

Beton Boru montaj uygulaması yapılırken gömlekleme ve yataklama yapılırken ince granülar malzemeye minimum derecede ihtiyaç duyulmasına bununda kullanılması gerekli olan makinenin çok daha az kullanılmasına ve böylece montaj yapılırken maliyetin kazanca dönüşmesini sağlamaktadır. Uygulama yapılacak alandaki kazılmış olan malzeme daha sonra tekrardan geri dolgu yapılmasında kullanılabilmektedir. Bu da gereksinim duyulan granülar malzemenin en aza indirgenmesine sebep olur. Sonuçta kazılmış olan malzemenin tekrardan doldu için kullanılacak olması atıkların taşınması ve atılacak olan sahaya ödenecek miktarlar düşünüldüğünde hem malzeme olarak tasarruf yapılmasına hem de çok ciddi bir şekilde kar elde etmeye yarayacaktır. Çok uzun yıllardan beri kullanılan ve kullanım alanında ömürlerinin 100 seneden daha fazla olduğu kanıtlanarak bildirilmiştir. Böylece herhangi bir şekilde malzemenin değişimi ve bakımı tüm maliyeti en aza çekebilen bir düzeydedir. Uygulamasını yapacak olan firmalar ve müteahhitler tarafından iyi bilindiği için çok daha kolay bir biçimde anlaşılarak inşaatın ayılacak alanında iş makineleri vasıtası ile yapılmaktadır.

Beton Boru her türlü hasara, korozyona ve farklı sebepten meydana gelebilecek olan aşınmaya ve su akımına karşı çok dayanıklıdır. Diğer malzemelere göre daha düşük maliyete ve fiyata sahip olmaktadır.