Çevreci Boru

obb

ÇEVREYE ZARAR VERMEZ

             Beton Boru atık su sistemlerinin düşey olarak yer değiştirmelerinde ve yumuşak zemindeki yatak olarak yer değiştirmelerinde diğer boru çeşitlerine göre çok daha fazla güç ve dayanıklılık göstermektedir.  Taşkın sel durumlarında ya da yer altındaki suyun yükseldiği durumlarda bu geçerlidir.

Bu sistem düzenin bozulması gibi herhangi bir endişe yaşamadan montajının yapılmasından yıllar sonra bile onarım ve bakımının rahatlıkla yapılacak olmasını sağlamaktadır. Beton boru montajı sırasında ve daha sonraki yıllarda herhangi bir nedenle yer değiştirme yapmamaktadır. Uzun yıllardan günümüze kadar ulaşan ve hala en çok tercih edilen boru sisteminin var olan ve en iyi bir şekilde kalıcılığını sağlayan tek seçenektir. Beton boru mikro tünel adındaki teknoloji ile birlikte kullanılabilmektedir. Böyle bir usul seçildiğinde kazı yapılması ve kazılan yerin yeniden eski haline getirilecek şekilde geri dolgu işini tamamen ortadan kaldırmaktadır. Ve bu şekilde çıkacak atık alanına gönderilecek olan kazı malzemeleri en aza inerek bu sayede geri dolgu malzemesi satın almaya gerek kalmayacak ve de ağır makinelerin kullanımını düşürerek azami duruma getirecektir. Beton boru üretiminde kullanılan malzemeler doğal olduğu için rahatlıkla ve bol bir biçimde temin edilmektedir.

Beton Boru montaj sistemi boru sürme usulü ile yer zeminini hiçbir suretle bozmayan ve çevreye zarar vermeyen harika bir yöntemdir. Beton boru ürünleri drenaj ve sönümleme sistemleri, stoklama ve kanalizasyon için kullanılmaktadır.