Kaliteli Beton Boru

obb

BETON ESKİDİKÇE DAYANILIKLIK KAZANIR

                Beton Boru montaj yapılacak alanlarda her zaman yenilikçi çözümler üretilebilen bir malzemedir. Hidrolik verim sağlamaktadır. Sağlık standartlarına ve yüksek iş güvenliği standartlarına çok uygundur. Dış kullanım sahaları için kullanılan güvenilir bir malzemedir. Çok uzun yıllar kalıcılığını korur. Her kullanım alanına kolayca uyum sağlayabilen, sabitliği ve sarsılmazlığı ile müşterilerinin ilk tercih sırasında yer alan malzemedir.

Geçmişten gelen tecrübeler doğrultusu ile müşterilerin sağlamlığından ve güvenirliliğinden emin olduğu herhangi bir şekilde problem yaşamadığı bir malzemedir. Her türlü dış etkilerin neden olduğu doğal mukavemeti ile sağlamlılığından ve dayanıklılığından ödün vermeden korozyona ve aşınmaya karşı çok dirençlidir. Yaşanabilecek olası bir gerilmelerde dahi meydana gelebilecek olan çatlakları ilerleyen zaman içinde otojen iyileşmesi denilen bir süreçte betonun içindeki kalsiyum hidroksitin su ve karbondioksit ile birlikte reaksiyona girmesi sonucu oluşmuş olan çatlakları kapatacak olan kalsiyum karbonatı oluşturmasına sebep olarak kendini tamir etmesini sağlayacaktır. Beton Boru haricinde bulunan diğer borular kesinlikle bu tür problemlerden ve yüklerden meydana gelecek olan çatlaklara karşı kendilerini koruyamazlar. Geçen yıllar sonucunda beton eskidikçe daha çok sertleştiğinden dolayı daha fazla bir şekilde mukavemet kazanmaktadır.

Böyle bir durum ise Beton boru malzemesine dayanıklılık konusunda daha çok güç kazandırır. Diğer boruların materyalleri ise yıllara meydana okuyamadıkları için zamanla eskir, bozulur ve hasara uğrayarak iş göremez hale gelmektedir.